Jak skutecznie ukryć trądzik

Jak skutecznie ukryć trądzik

Trądzik może być wyjątkowo nieestetyczny, ale nie musi być stałym elementem Twojej twarzy. Istnieje wiele skutecznych sposobów na ukrycie trądziku. Niektóre z nich to rezygnacja z podkładu kryjącego, stosowanie preparatów punktowych oraz stosowanie podkładu bezolejowego. Możesz również spróbować nałożyć podkład na pryszcza, aby uczynić go mniej widocznym.

Unikanie podkładu w pełni kryjącego

Jeśli próbujesz ukryć trądzik, prawdopodobnie chcesz uniknąć podkładu w pełni kryjącego, który może doprowadzić do powstania ciastowatej skóry. Nie jest jednak niemożliwe uzyskanie pełnego krycia bez sprawiania wrażenia, że masz twarz pełną wyprysków. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego podkładu. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów podkładów, a nie wszystkie są stworzone tak samo.

W przypadku skóry tłustej najlepszy jest makijaż pudrowy. Pochłania on nadmiar oleju, zapewniając jednocześnie pełne pokrycie. Jest też zazwyczaj delikatny dla skóry i ma najmniejsze szanse na zatkanie porów. Ten rodzaj podkładu jest świetny dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ jest lekki i nie powoduje zaczerwienień ani wysypki.

Inną opcją jest przyciemniany krem nawilżający. Produkty te zawierają wysokie stężenie pigmentu. Aby mieć pewność, że uzyskasz odpowiednie pokrycie, wybierz odcień, który pasuje do Twojego odcienia skóry. Jeśli nie jesteś pewna, jaki kolor kupić, możesz również użyć korektora.

Innym wyborem jest podkład płynny lub kremowy. Mają one aplikator z końcówką gąbkową, dzięki czemu łatwo je nałożyć na twarz. Musisz jednak uważać, aby prawidłowo nałożyć podkład, w przeciwnym razie może on pozostawić na skórze biały nalot. Ponadto, jeśli nie jesteś ostrożna, płynny podkład może zawierać olejki eteryczne, które mogą pogorszyć stan Twojej skóry.

Stosowanie leczenia punktowego

Jeśli szukasz skutecznego ukrycia trądziku, możesz spróbować leczenia punktowego. Produkty te zawierają silne składniki aktywne i są nakładane na miejsce, w którym znajduje się zit. Należy jednak z nimi uważać. Mogą one powodować wysypki lub podrażnienia, więc zanim spróbujesz ich użyć, powinnaś porozmawiać z dermatologiem.

Preparat punktowy można kupić bez recepty w większości drogerii. Zazwyczaj zawiera on kwas salicylowy lub oczar wirginijski. Dobry krem na plamy powinien być również szybkoschnący i wchłaniający się. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj kremu, który zawiera 10 procent siarki.

Przed zastosowaniem preparatu punktowego upewnij się, że zakończyłaś swoją nocną pielęgnację skóry. Powinna ona obejmować preparat oczyszczający, tonik, serum, krem nawilżający i krem pod oczy. Produkty te powinny być przeznaczone do Twojego typu skóry. Jeśli nie jesteś pewna, rozwiąż quiz dotyczący rodzaju skóry, aby się tego dowiedzieć. Po oczyszczeniu i przemyciu skóry tonikiem, zastosuj preparat punktowy. Poczekaj, aż wyschnie, zanim zastosujesz drugi.

Jeden z dobrych preparatów punktowych na trądzik zawiera kwas salicylowy, który jest składnikiem antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Składnik ten jest skuteczny w przypadku białych i czarnych zaskórników. Inną skuteczną opcją jest leczenie punktowe niacynamidem, który kontroluje produkcję oleju.

Wybór odpowiedniego odcienia korektora

Wybór odpowiedniego odcienia korektora ma kluczowe znaczenie dla skutecznego ukrycia trądziku. Wybierz odcień, który pasuje do Twojego koloru skóry i jest nieco jaśniejszy na obszarze pod oczami. Użyj lusterka, aby sprawdzić kolor korektora i użyj naturalnego światła, aby sprawdzić, czy wygląda on dobrze na Twojej skórze.

Wybór odpowiedniego odcienia korektora zależy od tonacji i podtekstu Twojej skóry. Aby określić swój undertone, powinnaś dokładnie oczyścić twarz i znaleźć trochę naturalnego światła. Możesz również zbadać linię żuchwy i kolor skóry, aby określić swój podton. Podtekst to subtelny odcień skóry, na który nie ma wpływu ekspozycja na słońce. Jeżeli masz ciepły lub chłodny podtekst, możesz wybrać ciepły odcień. Możesz też wybrać kolor neutralny.

Twój odcień korektora powinien być nieco jaśniejszy od koloru Twojego podkładu. Wybór odpowiedniego odcienia korektora do ukrycia trądziku jest niezbędny, aby wyglądać jak najlepiej. Kolor korektora powinien być dopełnieniem podkładu i odcienia Twojej skóry. Jeśli Twoja skóra jest jasna, możesz wybrać korektor o żółtym odcieniu. Z kolei osoby o ciemniejszej karnacji powinny używać korektora o pomarańczowym lub czerwonym podtekście.

Kolor skóry ma trzy podstawowe kategorie: ciepły, neutralny i chłodny. Kolor Twojego podtekstu określa, jaki odcień korektora będzie wyglądał na Tobie najlepiej. Jeśli nie jesteś pewna swojego odcienia skóry, zawsze możesz użyć próbki, aby sprawdzić, który z nich pasuje do Twojej karnacji.

Unikanie makijażu bezolejowego

Unikanie makijażu na bazie oleju jest niezbędne do ukrycia trądziku. Makijaż na bazie oleju może powodować zatykanie porów i może zaostrzyć stan. Aby tego uniknąć, należy zawsze stosować makijaż bezolejowy, który jest przeznaczony do skóry tłustej. Ponadto unikaj stosowania ciężkich lub okluzyjnych makijaży, ponieważ mogą one jeszcze bardziej zatykać pory i przyczyniać się do powstawania trądziku.

Jeśli nie możesz całkowicie uniknąć makijażu na bazie oleju, spróbuj użyć cienkiej warstwy podkładu mineralnego. Makijaż mineralny wchłania nadmiar oleju i zaczerwienienia, nie zatykając porów. Dodatkowo, nie będzie on kolidował z lekami na trądzik. Taka kombinacja pomoże Ci ukryć wypryski przy minimalnym wysiłku.

Innym świetnym sposobem na ukrycie trądziku jest użycie półprzezroczystego pudru do ustalenia makijażu. To może również pomóc kurzu pryszcze. Możesz też nosić ze sobą bibułkę, która wchłonie nadmiar oleju i pozwoli Ci utrwalić makijaż. Pudru półprzezroczystego używaj oszczędnie, aby uniknąć spłynięcia makijażu.

Kolejną wskazówką jest regularne mycie pędzli do makijażu. W ten sposób, nie będą one zanieczyszczone bakteriami i sprawiają, że trądzik gorzej. Spróbuj wyczyścić swoje pędzle do makijażu przed ich użyciem, szczególnie te używane na oczy. Dobrą praktyką jest również mycie ich co najmniej raz w miesiącu.

Nakładanie cienkiej warstwy korektora

Jeśli jesteś kobietą zmagającą się z wypryskami, nałożenie cienkiej warstwy korektora pomoże ukryć niedoskonałości. W tym celu upewnij się, że kolor korektora pasuje do Twojego podkładu. W przeciwnym razie, korektor nie będzie się dobrze mieszał i będzie zwracał uwagę na trądzik, zamiast go ukrywać. Ponadto, jeśli Twoja skaza znajduje się w jasnym miejscu, korektor powinien być jaśniejszy od podkładu, aby ją ukryć.

Jeśli próbujesz ukryć trądzik, możesz chcieć zdezynfekować dotknięty nim obszar za pomocą urządzenia emitującego niebieskie światło przed nałożeniem korektora. Po zdezynfekowaniu tego obszaru, użyj korektora lub podkładu i ustaw go za pomocą puszystego pędzla.

Innym łatwym sposobem na ukrycie trądziku jest zrobienie własnego korektora. Można go wykonać przy użyciu dwóch różnych rodzajów produktów do makijażu: kremu nawilżającego oraz pudru kompaktowego lub sypkiego. Użyj palca serdecznego, aby rozprowadzić korektor na twarzy, ale nie wcieraj go. Dzięki temu produkt pozostanie na swoim miejscu, a Ty zużyjesz go mniej.

Po nałożeniu korektora, użyj podkładu, aby ułatwić jego przyleganie do skóry. Zapobiegnie to zapadaniu się korektora w drobne zmarszczki.

Stosowanie korektora korygującego kolor

Korektory korygujące kolor neutralizują przebarwienia na twarzy i mogą być doskonałym sposobem na ukrycie trądziku, blizn i innych problemów skórnych. Mogą być nawet stosowane do podkreślenia rysów twarzy, takich jak oczy i kości policzkowe. Są obowiązkowym elementem wyposażenia każdej miłośniczki piękna.

Korektory korygujące kolor dostępne są w wielu różnych formach, takich jak pudry, sztyfty i kremy. Przed nałożeniem możesz je nawet wymieszać z kremem nawilżającym lub innymi kosmetykami. Wiele z tych korektorów sprawdza się również pod zwykłym podkładem. Jeśli masz trądzik różowaty, korektor korygujący kolor może ukryć trądzik różowaty, nie tworząc przy tym plam.

Nakładając korektor korygujący kolor, pamiętaj, że kolor, który wybierzesz dla swojej skóry, powinien uzupełniać kolor wyprysków. Ogólnie rzecz biorąc, korektor o jeden odcień jaśniejszy od Twojego podkładu pokryje więcej przebarwień niż ten, który pasuje do Twojego odcienia skóry.

Nakładając korektor korygujący koloryt, musisz równomiernie wtopić go w skórę. Nałóż go na wybrane miejsca małymi, kolistymi ruchami. Możesz również użyć czystych opuszków palców, aby rozprowadzić produkt. Podczas mieszania produktu, skup się na obszarze, na którym znajduje się skaza. Staraj się nie mieszać zbyt daleko, ponieważ spowoduje to przesunięcie pigmentów w obszary twarzy wymagające korekty.

Stosowanie korektorów korygujących koloryt może pomóc Ci ukryć trądzik, wyrównując wygląd skóry. Jest to szczególnie skuteczne, gdy próbujesz ukryć zaczerwienienia. Zielone korektory to najlepszy wybór dla osób o jasnej lub średniej karnacji. Mogą one łączyć się z resztą makijażu i ukrywać zaczerwienienia. Aby prawidłowo stosować korektor korygujący koloryt skóry, nakładaj go po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych, nałożeniu podkładu i bazy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *