Jak wyleczyć trądzik po 30 roku życia

Dlaczego on chrapie tylko podczas spania na plecach?

Jeśli zastanawiasz się jak wyleczyć trądzik po 30 roku życia, nie jesteś sam. Trądzik jest stanem chorobowym i musi być traktowany odpowiednio. Najlepiej jest zobaczyć board certified dermatologist, aby uzyskać profesjonalne leczenie. Profesjonalne leczenie może pomóc kontrolować trądzik w każdym wieku.

Złuszczanie

Złuszczanie jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia trądziku. Fizyczne i chemiczne środki złuszczające pomagają usunąć zatkane pory i zapobiegają powstawaniu wyprysków. Dr Schultz zaleca kwas glikolowy jako jeden z najskuteczniejszych składników do złuszczania skóry. Złuszczanie powinno być wykonywane co najmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli jednak Twoja skóra jest wrażliwa, możesz ograniczyć jego stosowanie do raz lub dwa razy w tygodniu – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu charismabeautyclinic.pl.

Kolejną ważną rzeczą, którą powinnaś zrobić, jest picie wystarczającej ilości wody. Stres jest częstą przyczyną powstawania trądziku. Wiele osób w wieku 30 lat jest zajętych pracą i rodziną, co powoduje jeszcze większy stres. Również niektóre leki i podstawowe warunki medyczne mogą przyczynić się do powstania trądziku.

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu może być bardzo skuteczny w oczyszczaniu trądziku, ale ma pewne poważne skutki uboczne. Na przykład, może podrażnić skórę i uczynić skórę bardziej wrażliwą na promieniowanie UV. Może również wybielać ubrania i włosy. Większość ludzi potrzebuje sześciotygodniowego kursu leczenia, aby usunąć trądzik. Ważne jest, aby stosować odpowiedni środek oczyszczający i nakładać go na twarz co najmniej dwa razy dziennie.

Najlepszym sposobem na stosowanie nadtlenku benzoilu jest postępowanie zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Żel najlepiej stosować po oczyszczeniu skóry łagodnym środkiem myjącym i wklepaniu go do sucha. Następnie należy nałożyć krem nawilżający i filtr SPF 30. Należy również unikać kąpieli w gorącej lub parzącej wodzie podczas stosowania tego produktu.

Nadtlenek benzoilu jest dostępny w różnych mocach od 2,5% do 10%. Zaleca się stosowanie najniższej siły, aby uzyskać najlepsze wyniki, ponieważ wyższe siły leczenia trądziku może prowadzić do skutków ubocznych.

Sulfur

Sulfur jest miejscowym leczeniem trądziku, który jest podobny do kwasu salicylowego i nadtlenku benzoilu, ale jest łagodniejszy na skórze. Działa w celu odblokowania porów, wysusza skórę i absorbuje nadmiar oleju. Bywa też łączony z innymi składnikami, takimi jak rezorcynol. Jest najbardziej skuteczny w przypadku łagodniejszych form trądziku.

Osoby cierpiące na ciężki trądzik nie mogą stosować siarki. W przypadku tego typu trądziku dermatolog może przepisać antybiotyki lub pochodną witaminy A zwaną izotretynoiną. Mogą również zalecić operację usunięcia uporczywych cyst. Ciężki trądzik jest trudny do wyleczenia, pozostawia blizny, które mogą mieć różną wielkość i kolor.

W przypadku trądziku, który rozprzestrzenił się na klatkę piersiową lub plecy, możesz spróbować maski siarkowej. Zawiera ona siarkę i kaolin, z których oba pochłaniają olej. Pachnie również jak glinka.

Epionce Lytic Plus Tx krem

Jeśli zastanawiasz się, jak wyleczyć trądzik po 30-tce, krem Epionce Lytic Plus TX może być właśnie odpowiedzią. Dzięki zawartości 2,95% kwasu salicylowego, produkt ten stanowi skuteczną kurację dla skóry tłustej. Pomaga oczyścić pory i wyeliminować zaskórniki i białe wągry. Zawiera również składniki łagodzące, które zmniejszają wygląd rozszerzonych porów. Codzienne stosowanie Epionce Lytic Plus TX pomoże Ci uzyskać gładką, czystą skórę.

System Epionce to kompleksowa linia produktów do pielęgnacji skóry, z których każdy skupia się na innym rodzaju skóry. Produkty wchodzące w skład Systemu Epionce współdziałają ze sobą, aby zapewnić najlepsze rezultaty. Na przykład krem Lytic Plus TX ma działanie przeciwzapalne, które łagodzi stany zapalne i wzmacnia barierę ochronną skóry, dzięki czemu może ona chronić się przed czynnikami środowiskowymi.

Epionce to kosmeceutyczna linia do pielęgnacji skóry, która została opracowana przez dermatologa dr Carla Thornfeldta. Wykorzystuje ona składniki botaniczne i opatentowane formuły, aby zapewnić skuteczną terapię, która leczy skórę i zapobiega oznakom starzenia. Produkty mogą również pomóc w walce z powszechnymi problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca, keratosis pilarsis i trądzik.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *