Jak długo trzeba czekać na efekt po liftingu?

Jak długo trzeba czekać na efekt po liftingu?

Kiedy poddajesz się zabiegom liftingującym, musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał trochę poczekać, zanim zobaczysz efekt. Nie należy spożywać alkoholu ani żuć gumy. Nie należy również pić aspiryny ani spać na brzuchu. Dodatkowo najlepiej unikać palenia papierosów, które podnosi ciśnienie krwi. Czynności te uniemożliwiają również sprawny przepływ składników odżywczych przez krwiobieg do skóry.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z powerofbeauty.pl

Unikanie żucia

Unikanie żucia po terapii liftingu nici jest kluczowe dla Twojego powrotu do zdrowia. Żucie pokarmów stałych zwiększa ryzyko zwichnięcia nici, a żucie gumy obciąża same nici. Dodatkowo, żucie tytoniu i alkoholu może wpłynąć na proces gojenia. Przez cztery tygodnie po zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń na twarzy i energicznej aktywności na twarzy.

Unikanie alkoholu

Po treningu podnoszenia ciężarów lub treningu oporowym należy unikać alkoholu, aby przyspieszyć naprawę mięśni. Alkohol pozbawia organizm elektrolitów i obniża tempo syntezy białek mięśniowych. To sprawia, że konieczne jest picie wody i innych zdrowych napojów w celu uzupełnienia utraconych elektrolitów. Również spożywanie pokarmów bogatych w białko i węglowodany zwiększy Twój poziom energii i pomoże mięśniom w regeneracji.

W numerze Journal of Sports Medicine z czerwca 2014 roku Matthew J. Barnes dokonał przeglądu badań porównujących wpływ alkoholu na ćwiczenia. Stwierdził, że alkohol spowalnia regenerację mięśni, ponieważ ma bardzo małą wartość odżywczą. Alkohol sprzyja również utracie płynów i przyczynia się do odwodnienia. Ponadto może powodować wolniejsze gojenie się urazów, ponieważ alkohol może otwierać naczynia krwionośne i powodować obrzęki.

Unikanie aspiryny

Z przyjmowaniem aspiryny wiążą się pewne zagrożenia. Chociaż obniża ona ryzyko udaru i zawału serca, zwiększa również ryzyko krwawienia wewnętrznego. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia o ryzyku związanym z przyjmowaniem aspiryny. Możesz narażać się na ryzyko, jeśli stosujesz lek bez jakichkolwiek wskazówek.

Osoby z wysokim ryzykiem krwawienia lub rakiem jelita grubego powinny unikać przyjmowania aspiryny. Chociaż aspiryna jest skuteczna w zapobieganiu udarom i chorobom serca, przyjmowanie jej w dużych dawkach zwiększa ryzyko krwawienia wewnętrznego.

Unikanie spania na brzuchu

Spanie na brzuchu powoduje obciążenie kręgosłupa i pleców. Ten stres powoduje dodatkowe obciążenie innych struktur ciała. Może to prowadzić do bólu w każdym obszarze ciała, a nawet drętwienia lub mrowienia. Jest to szczególnie ważne dla osób mających problemy z plecami. Zdrowa pozycja podczas snu wymaga, aby Twoje ciało utrzymywało neutralną pozycję kręgosłupa.

Spanie na brzuchu może powodować problemy z szyją. Może też prowadzić do przepukliny dysku, czyli pękniętego galaretowatego dysku między kręgami. Mogą one podrażniać nerwy w szyi i powodować ból.

Unikanie gorących kąpieli

Gorące kąpiele są często wykorzystywane jako sposób na odzyskanie sił po treningach i innych aktywnościach fizycznych. Pomagają one zmniejszyć ból stawów, zmniejszyć ryzyko urazów, a nawet pomagają regulować temperaturę ciała. Istnieją jednak pewne wytyczne, których należy przestrzegać, jeśli chcesz uniknąć kontuzji po treningu.

Przed skorzystaniem z gorącej kąpieli po treningu należy upewnić się, że jest się odpowiednio nawodnionym. Powinieneś pić dużo wody i unikać napojów alkoholowych. Alkohol i narkotyki mogą zwiększyć ryzyko przegrzania i odwodnienia. Mogą również zwiększyć częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Niektóre badania wykazały również, że gorące kąpiele mogą powodować wady wrodzone.

Ćwiczenie

Dla osób, które przeżyły raka, ćwiczenia są świetnym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Badania pokazują, że osoby, które przeżyły raka, a które ćwiczą po leczeniu, żyją dłużej. Może to być spowodowane tym, że ćwiczenia poprawiają ich funkcjonowanie fizyczne, zmniejszają zmęczenie i poprawiają jakość życia. Jednakże, aktywność fizyczna powinna być ściśle monitorowana. Lekarz może powiedzieć, jaka ilość ćwiczeń jest dla Ciebie bezpieczna i może pomóc w opracowaniu programu, który będzie dla Ciebie bezpieczny.

Podczas gdy niektóre osoby są w stanie rozpocząć program ćwiczeń po leczeniu raka bez zasięgania porady lekarskiej, większość osób skorzysta ze wskazówek specjalisty od ćwiczeń, fizykoterapeuty lub fizjologa ćwiczeń. Zawsze najlepiej jest uzyskać zgodę lekarza przed rozpoczęciem ćwiczeń. Specjaliści ci będą w stanie polecić odpowiednie ćwiczenia i określić, jak często należy je wykonywać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *