Masaż po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Masaż po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Po poddaniu się zabiegowi z użyciem nici liftingujących wystąpi bolesność, zasinienie i obrzęk. Powinno to ustąpić po kilku dniach. Lekarz zaleci oblodzenie i unikanie forsownych zajęć oraz masowanie okolicy – ten element tekstu pochodzi z portalu Blog o Modzie – Blog o Modzie to twój blog gdzie znajdziesz porady dotyczące urody.

Unikanie palenia

Po odbyciu zabiegu z użyciem nici liftingujących należy koniecznie unikać palenia i alkoholu przez tydzień. Alkohol odwadnia skórę i może zakłócać działanie środka znieczulającego. Palenie papierosów powoduje również wzrost ciśnienia krwi. Nikotyna i związki chemiczne zawarte w dymie papierosowym zwężają naczynia krwionośne i mogą uniemożliwić skuteczne przechodzenie składników odżywczych przez krwiobieg.

Ponadto palenie zwiększa ryzyko zwichnięcia nici liftingujących. Konieczne jest również unikanie żucia pokarmów stałych, w tym gumy. W tym czasie należy unikać energicznych ćwiczeń, w tym treningów o dużej intensywności, ponieważ czynności te mogą dodatkowo obciążać serce.

Unikanie alkoholu

Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że sprawi, że skóra straci wodę i składniki odżywcze. Dodatkowo, będzie podnosił ciśnienie krwi. Dlatego unikanie alkoholu po zabiegu nici liftingujących jest kluczowe dla procesu gojenia. Unikanie alkoholu po zabiegu podnoszenia nici może pomóc uniknąć wielu komplikacji, w tym zwichnięcia nici.

Picie dużej ilości wody po zabiegu podnoszenia nici jest niezbędne dla procesu gojenia. Podczas gdy normalnym zjawiskiem są pewne początkowe mdłości po znieczuleniu, mdłości zwykle ustępują po wypiciu kilku szklanek wody. Stosowanie lodu na obszarze zabiegu zminimalizuje obrzęk. Ważny jest również odpoczynek i ograniczenie ruchów twarzy. Pacjenci powinni unikać forsownych aktywności przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Palenie papierosów to kolejne ryzyko, którego należy unikać po zabiegu nici liftingujących. Papierosy zawierają dziesiątki związków chemicznych i mogą zwiększać ciśnienie krwi. Nikotyna w papierosach może również zwężać naczynia krwionośne i zmniejszać przepływ substancji odżywczych do danego obszaru. Może również powodować zanikanie rezultatów liftingu twarzy nićmi PDO. Przed paleniem lub używaniem tytoniu najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, alkohol może powodować podrażnienie skóry. Pacjenci, którzy mieli zabieg liftingu nićmi powinni unikać używania alkoholu i innych ostrych produktów do skóry przez tydzień po zabiegu. Ponadto pacjentom zaleca się unikanie spania na brzuchu lub boku przez co najmniej 10 dni. Czynności te mogą spowodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, co może być przyczyną poważniejszych powikłań.

Unikanie masażu

Najlepiej unikać masażu twarzy przez co najmniej 10 dni po zabiegu z użyciem nici liftingujących. Zmniejszy to ryzyko powstania siniaków i obrzęków. W tym okresie należy również unikać energicznej aktywności na twarzy lub treningów o wysokiej intensywności. W tym czasie może wystąpić kłucie lub ciągnięcie w obszarze zabiegu.

Należy również unikać wykonywania forsownych czynności po zabiegu podnoszenia nici. Czynności te wywierają duży nacisk na nici i mogą powodować obrzęk lub zasinienie. Może to również spowodować, że zabieg będzie mniej skuteczny. Ponadto przez pierwszy miesiąc po zabiegu podnoszenia nici należy unikać zabiegów na twarzy, ponieważ mogą one zawierać substancje chemiczne, które mogą podrażniać ten obszar.

Unikanie pływania

Po zabiegu podnoszenia nici pacjenci muszą unikać pływania lub wszelkich czynności obciążających leczony obszar. Należy również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, dopóki chirurg nie wyrazi zgody. Należy również unikać forsownych ćwiczeń przez co najmniej trzy tygodnie. Przed poddaniem się zabiegowi najlepiej umówić się na konsultację.

Przez około tydzień po zabiegu należy unikać pływania i gorących kąpieli. Dzieje się tak dlatego, że woda spowoduje wzrost ciśnienia krwi, a Ty będziesz chciała uniknąć zbyt dużego wysiłku swojego ciała. Po zakończeniu gojenia możesz wznowić lekkie czynności i lekkie ćwiczenia. Aktywność seksualną można wznowić około tygodnia po zabiegu.

Unikanie gorących kąpieli

Po zabiegu podnoszenia nici najlepiej przez kilka tygodni nie korzystać z gorącej kąpieli lub basenu, aby nici dobrze się zagoiły. Zarówno pływanie, jak i gorące kąpiele są aktywnościami fizycznymi, które mogą podnieść ciśnienie krwi, dlatego najlepiej unikać ich po liftingu nici. Należy również unikać palenia i alkoholu po zabiegu podnoszenia nici, ponieważ mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Najlepiej również unikać produktów na bazie aspiryny, takich jak aspiryna, ponieważ mogą one powodować niepożądane krwawienie, co prowadzi do niechcianych komplikacji. Palenie papierosów również zwęża naczynia krwionośne, więc substancje odżywcze nie mogą skutecznie przepływać przez krwiobieg.

Po zabiegu podnoszenia nici należy również unikać wykonywania zabiegów na twarz i głębokich masaży twarzy przez dwa tygodnie. Zabiegi te mogą wywierać zbyt duży nacisk na ten obszar, co może spowodować obrzęk i zasinienie. Poza tym w niektórych zabiegach na twarz stosowane są ostre środki chemiczne, które mogą podrażnić skórę w tym wrażliwym okresie.

Unikanie żucia

Po nieinwazyjnej terapii podnoszenia nici należy unikać żucia stałych pokarmów i gumy przez pierwsze dwa tygodnie. Żucie zwiększa ryzyko zwichnięcia i może wywierać nacisk na nici. Palenie papierosów i alkohol również mogą wpłynąć na proces gojenia. Należy również unikać energicznej aktywności na twarzy i treningów o dużej intensywności.

Ważne jest również, aby po podniesieniu nici unikać długotrwałej ekspozycji na ciepło. Może to spowodować wzrost ciśnienia krwi. Aby tego uniknąć, należy brać letnie prysznice lub kąpiele. Unikaj korzystania z łóżek opalających lub przyjmowania gorących zup. Picie dużej ilości wody i zachowanie odpowiedniego nawodnienia są również ważne dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi.

Możesz przyspieszyć rekonwalescencję po zabiegu podnoszenia nici unikając żucia po zabiegu. Kilka dni po zabiegu mogą wystąpić mdłości lub wymioty. Pamiętaj, aby pić czyste płyny, dopóki nie poczujesz się lepiej. Przez pierwsze dwa do trzech tygodni należy również unikać podnoszenia ciężarów i forsownych zajęć.

Niektórzy pacjenci odczuwają obrzęk i dyskomfort, zwłaszcza podczas ruchów twarzy. Niektórzy pacjenci doświadczają również wstrząsów lub zingerów. Występują one, gdy nici wchodzą w kontakt z nerwem. Na szczęście problemy te są tymczasowe i ustąpią same po kilku tygodniach. Oprócz obrzęku, pacjenci mogą doświadczyć puckering lub dimpling. Jeśli te objawy utrzymują się, ważne jest, aby śledzić je w biurze lub klinice.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *