Golenie po zabiegu nici liftingujących

Golenie po zabiegu nici liftingujących

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz się golić po zabiegu nici liftingujących, musisz przestrzegać kilku ogólnych środków ostrożności. W ciągu pierwszych 24 godzin należy unikać spożywania alkoholu, kofeiny i nikotyny. Następnie, przez 2 miesiące powinieneś unikać głębokiego masażu twarzy. Można jednak zastosować wodę utlenioną na patyczku Q do każdego strupa, który utworzył się w miejscu wejścia. Należy również unikać leżenia na plecach lub brzuchu przez co najmniej 4 godziny. Można chodzić i wykonywać normalne codzienne czynności, ale należy unikać forsownych ćwiczeń przez następne cztery tygodnie. Należy również unikać brania gorących pryszniców przez tydzień.

Unikanie alkoholu

Unikanie alkoholu po zabiegu nici liftingujących jest niezwykle ważne dla zapewnienia jak najlepszych efektów. Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że sprawia, że organizm traci wodę i składniki odżywcze. Może również podnieść ciśnienie krwi. Ponadto alkohol może mieć negatywny wpływ na proces gojenia, dlatego najlepiej jest unikać alkoholu po zabiegu.

Po zabiegu mogą Państwo odczuwać lekkie mdłości, ale jest to normalne. Pij czyste płyny, aż objawy miną. Możesz również przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe, aby zmniejszyć swędzenie. Najlepsze rezultaty pojawią się po sześciu do dwunastu tygodni po zabiegu.

Unikanie nacisku

Po zabiegu liftingu nici ważne jest, aby unikać wszelkich form nacisku na obszar poddany zabiegowi. Może to obejmować żucie stałych pokarmów lub gumy, które mogą wywierać nacisk na nici liftingujące. Palenie tytoniu i alkohol mogą również wpływać na reakcję gojenia. Dodatkowo, pacjenci powinni unikać intensywnych ćwiczeń i wytężonej aktywności na twarzy przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Po zabiegu pacjenci powinni unikać spania na boku lub na brzuchu, ponieważ może to powodować nadmierny nacisk na obszar poddany zabiegowi i skutkować zwiększeniem zasinienia i obrzęku. Może to zmniejszyć rezultaty liftingu nićmi. Zamiast tego pacjenci powinni spać na plecach lub na leżance. Jeśli nie jest to możliwe, powinni spróbować zbudować wokół siebie w łóżku fortel z ręczników.

Unikanie kofeiny

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu liftingu nici należy unikać picia lub jedzenia czegokolwiek z kofeiną, w tym kawy. Po zabiegu należy jednak pić dużo wody. Może to pomóc w szybszym gojeniu się. Możesz również użyć wody utlenionej na patyczku Q-tip, aby pomóc strupkowi, który tworzy się w miejscu wejścia. Możesz również przyjmować doustne leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić swędzenie.

Na koniec, najlepiej jest unikać picia, używania tytoniu lub alkoholu po zabiegu podnoszenia nici. Alkohol odwadnia skórę i zakłóca działanie środka znieczulającego. Palenie może również podnieść ciśnienie krwi. Nikotyna i inne substancje chemiczne zawarte w dymie papierosowym zwężają naczynia krwionośne, co uniemożliwia sprawny przepływ substancji odżywczych do skóry.

Unikanie nikotyny

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących należy unikać palenia i alkoholu. Obie te substancje rozcieńczają organizm i usuwają ważne składniki odżywcze. Podnoszą również ciśnienie krwi. Dodatkowo nikotyna zwęża naczynia krwionośne, utrudniając przepływ składników odżywczych przez krwiobieg. Dlatego unikanie nikotyny po liftingu nici jest niezwykle ważne.

Wśród pacjentów, u których wykonano lifting nici, odnotowano tylko kilka przypadków widocznej nici. Przypadki te stanowiły 16,3% przypadków. W tych przypadkach pacjentka skarżyła się na wyczuwalne nici, choć nie były one widoczne. U pięciu z tych pacjentów druty zostały częściowo usunięte. Następnie pacjent był monitorowany przez dwa do pięciu miesięcy w celu całkowitego wyzdrowienia.

Unikanie kofeiny przed i po zabiegu

W tygodniach przed i po zabiegu nici liftingujących należy unikać picia alkoholu i kofeiny w jakiejkolwiek postaci. Alkohol jest diuretykiem i może wypłukiwać niezbędne składniki odżywcze, ale również podnosi ciśnienie krwi. Inną częstą przyczyną podwyższonego ciśnienia krwi jest palenie papierosów, które zawiera nikotynę i związki chemiczne zwężające naczynia krwionośne. Utrudnia to skuteczną cyrkulację składników odżywczych przez krwiobieg do skóry.

Przed zabiegiem należy unikać kofeiny i alkoholu, zaleca się również niepalenie. Substancje te mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Należy również unikać przyjmowania preparatów na bazie aspiryny. Mogą one powodować niepotrzebne krwawienie, co może prowadzić do powikłań. Postaraj się ograniczyć spożycie kofeiny do nie więcej niż 400 miligramów dziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *