Ćwiczenia po podnoszeniu nici

Ćwiczenia po podnoszeniu nici

Po liftingu nici pacjenci mogą rozpocząć lekkie ćwiczenia, ale muszą unikać czynności, które obciążają leczony obszar. Ponadto, nie należy podnosić żadnych ciężarów, dopóki chirurg nie wyrazi zgody. Na przykład, joga nie powinna być wykonywana przez siedem dni po zabiegu. Wynika to z faktu, że wymaga ona przyjęcia określonej pozycji, np. głowy znajdującej się niżej niż serce.

Unikaj masaży twarzy

W ciągu pierwszych 10 dni po zabiegu nici liftingujących najlepiej unikać masaży twarzy – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu hodowlaconsensus.pl. Ma to na celu ograniczenie nacisku na obszar zabiegowy oraz zmniejszenie szansy na wystąpienie obrzęku i siniaków. Ponadto, zabiegi na twarzy mogą zawierać ostre substancje chemiczne, które mogą podrażnić skórę w tym wrażliwym okresie. Najlepiej jest również unikać ekspozycji na ciepło w tym czasie, ponieważ może to zwiększyć ciśnienie krwi. Unikaj masaży twarzy tak długo jak to możliwe, aż Twoje nici całkowicie się rozpuszczą.

Po zabiegu z użyciem nici należy unikać ciężkich ćwiczeń przez co najmniej tydzień. Unikaj podnoszenia ciężkich przedmiotów lub leżenia na boku. Pomoże to w ustąpieniu obrzęku i zapobiegnie przemieszczaniu się nici. Ważne jest również, aby spać na plecach przez co najmniej trzy pierwsze noce. Po pierwszym tygodniu można powrócić do regularnej pielęgnacji skóry.

Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu liftingu nićmi należy unikać dotykania obszaru zabiegowego. Aby uniknąć dalszego obrzęku, należy zastosować okłady z lodu na to miejsce. Nie należy również zbytnio otwierać ust. Ponadto, należy spać na plecach przez co najmniej tydzień. Przez tydzień po zabiegu nici liftingujących należy unikać masażu twarzy.

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących należy unikać masaży twarzy i intensywnych ćwiczeń. W tym okresie należy również unikać dotykania miejsca, w którym zostały założone nici. Nici nie należy również dotykać przez kilka godzin po zabiegu, aby skóra mogła się ułożyć.

Unikaj spania na boku

Jeśli niedawno poddałaś się zabiegowi nici liftingujących, powinnaś unikać spania na boku lub brzuchu przez co najmniej trzy dni. Te pozycje mogą powodować zasinienie, obrzęk i mniej niż idealne rezultaty. Zamiast tego śpij na plecach lub zbuduj poduszkowy fort. Dzięki temu nici pozostaną na miejscu i wykonają swoją pracę, nie powodując nadmiernego ucisku.

Po zabiegu liftingu nici nie powinnaś brać prysznica przez co najmniej 24 godziny. Jeśli jesteś w stanie, możesz użyć łagodnego środka oczyszczającego, który pomoże zmniejszyć obrzęk. Środek ten powinien być przepisany przez lekarza. Po tym okresie można delikatnie osuszyć ręcznikiem obszar poddany zabiegowi. Jednak przez tydzień będziesz odczuwać pewną tkliwość wokół szwów. W tym przypadku przydatny może być paracetamol. Jednak większość pacjentów nawet nie zawraca sobie głowy przyjmowaniem tego leku.

Unikaj dotykania leczonego obszaru

Kluczowe znaczenie ma unikanie dotykania leczonego obszaru podczas wykonywania ćwiczeń z podnoszeniem szwów. Należy unikać dotykania leczonego obszaru, nawet jeśli jest to tylko przez kilka minut jednorazowo. Konieczne będzie również unikanie dotykania leczonego obszaru podczas wykonywania ćwiczeń po operacji podnoszenia nici. Pomoże to zapobiec podrażnieniu skóry i powstawaniu strupów.

Po zabiegu liftingu nićmi może wystąpić obrzęk, zasinienie i bolesność przez jeden do dwóch tygodni. Jednak z czasem to ustąpi. Po zabiegu należy unikać dotykania miejsca poddanego zabiegowi oraz wykonywania ćwiczeń wymagających dużego wysiłku przez trzy tygodnie.

Oprócz nie dotykania obszaru po zabiegu liftingu nici, należy również unikać palenia tytoniu i wykonywania masaży twarzy przez dwa tygodnie. Ponadto należy unikać forsownych ćwiczeń, takich jak jogging, pływanie i ćwiczenia z podnoszeniem nici, przez co najmniej kilka miesięcy po zabiegu liftingu nici.

Unikaj lodu

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu liftingu nici należy unikać wywierania nadmiernego nacisku na ten obszar. Może to doprowadzić do obrzęku i zasinienia. Należy unikać wykonywania ćwiczeń polegających na podnoszeniu i skręcaniu twarzy oraz leżenia na boku. Należy również unikać stosowania lodu lub zimnych kompresów na leczonym obszarze.

Obrzęk, który występuje po zabiegu liftingu nicią, nie powinien przekraczać jednego do dwóch tygodni. W tym czasie mogą wystąpić lekkie zasinienia, obrzęki i swędzenie, ale powinny one ustąpić w ciągu kilku dni. Po ustąpieniu obrzęku można powrócić do lekkich lub umiarkowanych ćwiczeń. Jednak przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać ciężkich ćwiczeń.

Przed wykonaniem jakichkolwiek ćwiczeń upewnij się, że skonsultujesz się ze swoim chirurgiem plastycznym. Ważne jest, aby unikać alkoholu i tytoniu, ponieważ odwadniają one skórę i zakłócają działanie środka znieczulającego. Należy również unikać spożywania produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować nadmierne krwawienie, co może prowadzić do niepotrzebnych komplikacji.

Po liftingu nici powinnaś unikać forsownych ćwiczeń i gorących kąpieli. Podczas gdy nici będą opuchnięte i delikatne, ważne jest, aby unikać oblodzenia tego obszaru bezpośrednio po zabiegu. Pomoże to zapobiec obrzękowi i zasinieniu. Należy również unikać stosowania ostrych środków czyszczących, ponieważ mogą one powodować podrażnienia lub ból. Ponadto przez kilka pierwszych tygodni należy unikać forsownej aktywności fizycznej lub masowania tego obszaru.

Podniesienie nici to szybki, mało inwazyjny zabieg, który trwa od 15 do 30 minut. Jednak czas rekonwalescencji jest ważny i może wpłynąć na powodzenie zabiegu. Należy przestrzegać wytycznych określonych przez FDA, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka i poprawić swoje wyniki po liftingu.

Unikaj alkoholu

Aby zapewnić jak najbezpieczniejszy trening, musisz unikać alkoholu lub palenia przed i po wykonaniu ćwiczeń z użyciem nici liftingujących. Zarówno alkohol, jak i palenie mogą podnieść ciśnienie krwi, a także są środkami moczopędnymi. Dodatkowo są złe dla Twojej skóry, ponieważ utrudniają przenikanie składników odżywczych przez krew.

Przed poddaniem się zabiegowi podnoszenia nici należy porozmawiać z chirurgiem plastycznym na temat swojego zdrowia i pielęgnacji po zabiegu nowej sylwetki. Ważne jest, aby nie palić i nie pić alkoholu, ponieważ mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Dodatkowo, należy unikać produktów na bazie aspiryny. Mogą one powodować niepotrzebne krwawienie i niepożądane komplikacje. Dobrą alternatywą jest ibuprofen, Neurofen lub Naprogesic.

Po liftingu nici należy również unikać nadmiernego ciepła lub ucisku na twarz. Przez pierwsze dwa miesiące należy unikać solarium, gorących potraw i głębokiego masażu twarzy. Ponadto należy unikać intensywnych ćwiczeń przez co najmniej 4 tygodnie. Jednak w tym czasie bezpieczne są spacery i lekkie ćwiczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *