Marzysz o gładkiej skórze na udach? Poznaj skuteczne metody redukcji cellulitu

redukcja celulitu

Cellulit na udach to bardzo powszechny problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Na rynku dostępne są liczne produkty antycellulitowe, jednak większość z nich, ze względu na powierzchniowe działanie, po prostu nie działa. Jeśli oczekujesz wymiernych efektów w postaci redukcji cellulitu, zdecyduj się na profesjonalny zabieg w klinice medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrana terapia skutecznie usunie przyczynę cellulitu, dzięki czemu charakterystyczne wgłębienia zostaną spłycone, a skóra stanie się gładsza i jędrniejsza. Dowiedz się więcej na temat sprawdzonych zabiegów antycellulitowych.

Jakie są przyczyny cellulitu?

Cellulit tworzy się, gdy włókniste pasma tkanki łącznej napinają się, ciągnąc skórę i powodując wybrzuszenie tkanki tłuszczowej. Efektem jest pofałdowana powierzchnia ciała, przypominająca pomarańczową skórkę – stąd potoczna nazwa cellulitu. Szacuje się, że 85 do 90% dorosłych kobiet ma cellulit, zwykle na brzuchu, pośladkach i udach. Wraz z wiekiem cellulit może przybierać coraz bardziej zaawansowaną postać i staje się coraz trudniejszy do usunięcia. Wbrew pozorom z cellulitem zmagają się nie tylko osoby otyłe, ale również  szczupłe, o prawidłowej masie ciała. Sama dieta i aktywność fizyczna rzadko pozwalają na całkowite pozbycie się cellulitu. Z tego względu warto posiłkować się sprawdzonymi metodami modelowania ciała, takimi jak zabiegi polecane przez specjalistów z katowickiej Kliniki Miracki, które przedstawiamy poniżej.

Redukcja cellulitu przy pomocy nowoczesnych urządzeń

  • Endermologia – to złoty standard w redukcji cellulitu. Zabieg oparty jest na masażu podciśnieniowym z użyciem głowicy wyposażonej w rolki i zmechanizowaną klapkę. Polega na zassaniu fałdu skórnego, który następnie rolowany jest w różnych kierunkach, co usprawnia krążenie, umożliwia drenaż limfatyczny i pobudza procesy regeneracyjne skóry. Zastosowanie serii zabiegów endermologii pozwala na widoczną redukcję cellulitu, wymodelowanie ciała i ujędrnienie skóry.
  • Zabieg Onda – jest to terapia wykorzystująca innowacyjną technologię mikrofal Coolwaves™, które wykazują wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu można zredukować nawet zaawansowany cellulit oraz ujędrnić i wygładzić skórę na udach, dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów głowic działających na różnych głębokościach. Wykorzystanie głowicy o płytszym działaniu zapewnia skuteczną redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Głowica przeznaczona do głębszych warstw skóry wyszczupla ciało.
  • Storz Medical – to kolejny wynalazek z dziedziny redukcji cellulitu. Urządzenie to wykorzystuje technologię fali akustycznej, która oddziałuje na nadmiar tkanki tłuszczowej skumulowanej w formie nieestetycznego cellulitu. W efekcie zastosowania fali akustycznej można pozbyć się nawet zaawansowanego cellulitu – w III i IV stadium zwłóknienia. Technologia ta świetnie sprawdza się w modelowaniu dużych obszarów ciała, a więc stanowi doskonałą terapię cellulitu na udach.

Iniekcyjne zabiegi antycellulitowe

Z cellulitem na udach można też walczyć przy pomocy różnych substancji wstrzykiwanych pod skórę. Dwa najpopularniejsze zabiegi na cellulit przy użyciu igły to:

  • Karboksyterapia – jest to rodzaj mezoterapii igłowej z użyciem czystego dwutlenku węgla. Wnikając w okoliczne tkanki, CO2 wywołuje bardzo silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i powstawanie nowych kapilar. W ten sposób zwiększa się w ostrzykiwanym miejscu przepływ krwi, a co za tym idzie, transport tlenu oraz składników odżywczych. Wpływa to korzystnie na redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry. W miejscu wstrzyknięcia CO2 zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co skutkuje ogólną poprawą kondycji skóry.
  • Mezoterapia igłowa Alidya – jest to zabieg iniekcyjny, polegający na wprowadzeniu specjalnie opracowanego preparatu, który wykazuje zdolność wyłapywania jonów żelaza – jednej z przyczyn powstawania cellulitu. Zabieg ten przywraca skórze ud gładkość, jędrność i sprężystość. Co ciekawe, można również zastosować go zapobiegawczo – u osób, u których nie ma jeszcze typowych objawów cellulitu.

W razie innych pytań na temat redukcji cellulitu skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w KatowicachPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *