Jakie są lepsze zabiegi niż nici liftingujące?

Jakie są lepsze zabiegi niż nici liftingujące?

Nici liftingujące były kiedyś uważane za bezpieczną i skuteczną chirurgię kosmetyczną, ale istnieje wiele alternatyw dostępnych. Zabiegi te mogą być drogie i wymagają okresu rekonwalescencji. W tym czasie można spodziewać się pewnej opuchlizny, która nadaje wygląd liftingu. Jednak to ustąpi w ciągu kilku miesięcy. Ponadto, tworzenie nowego kolagenu (który jest w rzeczywistości rodzajem tkanki bliznowatej) może być nieprzewidywalne.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z salon-ekspresja.pl

Wypełniacze skórne

Podnoszenie nici może napiąć zwiotczałą skórę, ale wypełniacze skórne są lepsze w przywracaniu objętości. Wywołują one również reakcję leczniczą organizmu, która sprzyja produkcji nowego kolagenu. Niski poziom kolagenu w skórze przyczynia się do powstawania drobnych linii i zmarszczek – słowa te zostały ułożone przez ekspertów serwisu . Wypełniacze skórne mogą również podnieść obwody i nadać nowy kształt policzkom. Podnoszenie nici może również głębiej napiąć skórę i wytworzyć mechaniczny lifting.

Podnoszenie nici może również prowadzić do powikłań, takich jak asymetria i ból twarzy. Nici mogą również powodować więcej siniaków i obrzęków niż wypełniacze dermalne. Poza siniakami i bólem, liftingi nićmi są bardziej inwazyjne i wymagają okresu rekonwalescencji.

Botox

Podnoszenie nici może zmniejszyć drobne linie i zmarszczki i często jest dobrą alternatywą dla zastrzyków z Botoxu. Zabiegi podnoszenia nici są mało inwazyjne i wykorzystują drobne nici do dodania objętości pod skórą. W wielu przypadkach czas przestoju i dyskomfort związany z zabiegiem jest niewielki lub zerowy.

Nici PDO są wykonane z materiału zwanego polidioksanonem, który jest naturalnie wchłaniany przez organizm. Nici te są często stosowane do wygładzania i podnoszenia skóry szyi i twarzy. Są biodegradowalne i rozpuszczalne, co oznacza, że rozpadają się naturalnie w organizmie. Stymulują również zwiększony przepływ krwi do leczonego obszaru, przywracając tym samym jędrność i blask.

Juvederm

Juvederm stał się bardziej popularnym wyborem wśród zabiegów nonsurgicznego liftingu twarzy ze względu na długotrwałe rezultaty i niskie ryzyko. Zabieg wykorzystuje kombinację wypełniaczy skórnych kwasu hialuronowego i nici PDO, aby stworzyć lifting i pełniejszy wygląd. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w dwóch sesjach, które dzieli tydzień. W pierwszej sesji wykorzystuje się nici PDO, natomiast w drugiej Juvederm Voluma lub Juvederm Ultra Plus.

Chociaż oba zabiegi są skuteczne, pacjenci powinni rozważyć ryzyko z nimi związane przed wyborem najlepszego dla nich. Zabieg może spowodować zaczerwienienie, ślady po ukłuciach szpilką, obrzęk i tkliwość przez dwa tygodnie. Po zabiegu pacjenci powinni unikać dotykania twarzy, pływania i nadmiernego pocenia się. Powinni również unikać skrajnych temperatur przez dwa tygodnie, spać na plecach przez pięć nocy i nie nosić makijażu przez co najmniej dwa tygodnie.

Mikrodermabrazja

Nici liftingujące mają ograniczoną korzyść w stosunku do mikrodermabrazji. Nici są wprowadzane do skóry przez niewielkie nacięcia i delikatnie odciągane, aby napiąć i podnieść skórę. Zabieg może trwać do godziny i jest niezwykle komfortowy. Podczas całego procesu jesteś przytomna, więc będziesz mogła śledzić i zatwierdzać wyniki pracy lekarza.

Powrót do zdrowia po zabiegu liftingu nici jest znacznie szybszy niż w przypadku liftingu twarzy. Większość osób może wrócić do domu zaraz po zabiegu i wznowić normalne czynności w ciągu dnia lub dwóch. Pacjenci powinni jednak zaplanować dzień wolny na regenerację i unikać forsownej aktywności przez kilka dni. Powrót do zdrowia może obejmować łagodną bolesność i obrzęk. Przez kilka dni należy również bardzo delikatnie obchodzić się z obszarem poddanym zabiegowi, aby uniknąć usunięcia nici.

Microneedling

Microneedling to rodzaj peelingu mechanicznego, czyli zabiegu odmładzania skóry, który wykorzystuje maleńkie igły do uzyskania naturalnie wyglądających rezultatów. Małe nakłucia wywołują naturalną reakcję organizmu na leczenie i zwiększają produkcję kolagenu. Proces ten może poprawić ton i teksturę skóry, zredukować drobne linie i zmarszczki, a nawet zmniejszyć blizny potrądzikowe.

Microneedling to niechirurgiczny zabieg, który jest świetną alternatywą dla nici liftingujących. Podczas zabiegu do skóry wprowadzana jest maleńka igła, która tworzy mikrokanaliki. Dzięki temu skóra z czasem się goi, co sprawia, że microneedling jest świetną opcją dla starzejącej się skóry.

Ultrasound

44-letnia kobieta zgłasza się z bólem w lewej okolicy podżuchwowej i gorączką dwa tygodnie po liftingu nici. W diagnostycznym badaniu ultrasonograficznym widoczna jest dwukonturowa linijna i hiperechogeniczna struktura otaczająca nici. Widoczny jest również bezechowy zbiór płynu w kącie dolnej szczęki oraz kilka powiększonych węzłów chłonnych. Aspirowano 15-ml próbkę tego płynu.

W jednym z badań przeanalizowano 190 pacjentów poddanych zabiegowi liftingu twarzy z użyciem nici PDO. W większości przypadków zabieg przeprowadzono techniką floating-line. Punkty wejścia były albo z linii włosów, albo bezpośrednio z twarzy. Technika ta jest podobna do techniki APTOS pierwszej generacji. Populacja pacjentów obejmowała mężczyzn i kobiety w wieku od 28 do 62 lat. Nie było historii palenia, cukrzycy ani chorób systemowych.

Elektroliza

Elektroliza to zabieg kosmetyczny, który usuwa z ciała niechciane żyły nitkowate. Polega na przepuszczeniu przez skórę prądu elektrycznego w celu zabicia żył. W przeciwieństwie do terapii laserowej, elektroliza kosztuje znacznie mniej. Jednak nadaje się tylko do żył na nogach, a zabieg może powodować zakrzepy krwi.

Elektroliza jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą trwale usunąć niechciane owłosienie z ciała. Jest bezpieczna dla osób o każdym typie skóry i nie powoduje znacznego bólu. Przed zabiegiem na obszar poddany zabiegowi nakładane jest znieczulenie, co pozwala uniknąć dyskomfortu. Jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewną tkliwość, zaczerwienienie lub minimalny obrzęk po elektrolizie. Aby zobaczyć pełne rezultaty, potrzeba również kilku sesji. W zależności od obszaru, może to zająć do trzech sesji. W przypadku grubszych obszarów, aby zobaczyć rezultaty, może być potrzebna więcej niż jedna sesja.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *