Co zrobić, gdy zabieg nićmi liftingującymi nie powiódł się

Czy Retinol pomaga w leczeniu trądziku?

Jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących był nieudany, być może zastanawiasz się, co możesz zrobić dalej. Istnieje kilka opcji do rozważenia, w tym zastosowanie nici PLGA lub nici PLLA. Należy również rozważyć nici PDO. Istnieją pewne zalety i wady każdej z nich.

PLGA

Jednym z celów leczenia periodontologicznego jest regeneracja tkanek przyzębia. Biomateriały są ważne dla powodzenia tych procedur regeneracyjnych. Jednym z takich materiałów jest kwas polimlekowy (mlekowo-glikolowy). PLGA jest syntetycznym alifatycznym poliestrem, który posiada korzystne właściwości mechaniczne i możliwość regulacji szybkości degradacji. Posiada również wysoką biokompatybilność i hydrofobowość, co czyni go potencjalnym kandydatem do zastosowania w periodontologicznej medycynie regeneracyjnej.

Zabieg z użyciem PLGA jest procedurą małoinwazyjną. Stanowi bezpieczną i skuteczną alternatywę dla chirurgii face-lift, ponieważ nie wymaga nacięć ani blizn. Procedura ta jest skuteczna w przypadku różnych obszarów ciała, w tym dłoni i twarzy. Pacjenci, którzy przeszli nieudane liftingi za pomocą nici, mogą spróbować tej nowej procedury jako alternatywy dla chirurgicznego resurfacingu – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu usg-medicus.pl.

PLLA

Jeśli rozważasz zabieg PLLA po nieudanym zabiegu liftingu nićmi, musisz rozważyć kilka czynników. Czynniki te mogą zadecydować o tym, czy należy rozważyć tę procedurę, czy też nie. Procedura ta jest ogólnie bezpieczna, chociaż istnieje ryzyko infekcji. Zabieg ten jest skuteczny w zmniejszaniu wyglądu zmarszczek mimicznych, ale nie jest to natychmiastowe rozwiązanie. Nici rozpuszczą się w ciągu dwunastu tygodni. Może również powodować pewne zasinienia i lekki stopień obrzęku.

Ogólnie rzecz biorąc, przed wyborem zabiegu warto zasięgnąć drugiej opinii. Zabiegi PLLA nie są przeznaczone dla osób z aktywnymi infekcjami lub uszkodzoną skórą. Osoby w ciąży lub karmiące piersią nie powinny mieć wykonanego zabiegu. Pacjenci, którzy przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub alkohol nie powinni poddawać się temu zabiegowi. Ponadto osoby, które mają aktywne infekcje i choroby autoimmunologiczne nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

Zabieg wymaga znieczulenia, co może powodować uczucie dyskomfortu. Zabieg ten może wykonać licencjonowana pielęgniarka lub estetyk. Istnieją również ograniczenia po zabiegu, których należy przestrzegać, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Należy poprosić o zdjęcia po zabiegu co najmniej sześć tygodni po zabiegu. Przed wyborem lekarza upewnij się, że obejrzysz zdjęcia przed i po.

Nici mają za zadanie podnieść skórę i dodać jej objętości. Podczas zabiegu pacjent znajduje się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa około godziny i zapewnia natychmiastowy efekt podobny do liftingu twarzy. Lifting nićmi kosztuje ułamek ceny liftingu twarzy i nie wymaga przestojów.

Nici PLGA

Zabieg z użyciem nici liftingujących może się nie udać, jeśli nić została wprowadzona w niewłaściwą warstwę. Na szczęście istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu. Po pierwsze, nić powinna być wprowadzona w głębszą warstwę. W niektórych przypadkach zabieg można połączyć z wypełniaczami HA.

Nici PDO i nici PLGA działają podobnie w stymulowaniu produkcji kolagenu. Stosuje się je do liftingu twarzy, szczególnie w okolicach policzków i linii żuchwy. Obie metody polegają na wstrzyknięciu znieczulenia i manipulacji nićmi w celu uzyskania pożądanego liftingu. Zabiegi te są szybkie i bezpieczne, a pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu.

W jednym badaniu nici PDO i nici PLGA zastosowano w leczeniu pacjenta z obwisłym podgardlem. U pacjenta zastosowano również wypełniacze skórne, które skorygowały niedobory objętości. Procedura była dobrze tolerowana, a u pacjenta wystąpił minimalny obrzęk pooperacyjny.

Po liftingu nićmi pacjenci mogą odczuwać niewielki obrzęk i zasinienie, które ustępują po kilku dniach. Pacjentom zaleca się unikanie intensywnego mycia twarzy i nawilżania przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu. Pacjenci muszą również podpierać głowę podczas snu.

Jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących nie powiódł się, zamiast nich należy zastosować nici PDO. Nici te składają się z kwasu poli-L-mlekowego, tego samego polimeru, który jest stosowany w Sculptrze. Szwy PLGA są biostymulujące, co oznacza, że mogą stymulować produkcję kolagenu typu 1. W rezultacie poprawiają linię szczęki i okolice brwi. Środkowa część twarzy również może zostać poprawiona dzięki zastosowaniu tych nici. Nici

PDO Nici

PDO wykonane są z bio-wchłanialnych szwów i mają za zadanie zapewnić natychmiastowe napięcie i lifting. Stymulują również produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Utrzymują się do sześciu miesięcy i są bardziej atrakcyjne niż wielokierunkowe trybiki. Ponieważ są wykonane z trójwymiarowej projekcji, nie są tym samym, co spiralne nici.

Efekt liftingujący nici PDO uzyskuje się poprzez spowodowanie napinania i ściągania zwiotczałej skóry. To z kolei uruchamia zdolności skóry do samoregeneracji. Skóra reaguje na nici delikatnie, co powoduje zwiększoną produkcję kolagenu. Kolagen jest ważny dla utrzymania napięcia i elastyczności skóry. Zabieg nićmi PDO

można powtarzać co trzy do czterech miesięcy, aby utrzymać rezultaty. Jeśli zabieg nici liftingujących nie powiódł się, nici PDO mogą być świetną alternatywą. W przeciwieństwie do tradycyjnych liftingów twarzy, nić PDO może zapewnić natychmiastowe odmłodzenie skóry. W przeciwieństwie do liftingu twarzy, którego gojenie może trwać tygodniami, nici PDO mogą utrzymywać się od trzech miesięcy do ponad dwóch lat.

Lifting nićmi PDO jest niechirurgiczną, bezpieczną i wygodną alternatywą dla tradycyjnej operacji liftingu twarzy. Działa on poprzez aktywację produkcji kolagenu w głębi skóry, a rezultaty poprawiają się wraz z upływem czasu. Podwójnie certyfikowany lekarz, dr Raj Singh, jest ekspertem w dziedzinie zabiegów przeciwstarzeniowych i może wykonać zabieg bezpiecznie i skutecznie. Nici

Cog Nici

Cog są realną opcją dla pacjentów, którzy chcą wykonać mini lifting środkowej części twarzy, ale nie są w stanie poddać się długiemu nacięciu. Procedura ta może być wykonana w znieczuleniu miejscowym i oferuje pacjentom zadowalające rezultaty sześć miesięcy po zabiegu. Pacjenci muszą mieć wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej, aby podnieść tkankę miękką do góry.

Jeśli poprzedni zabieg podnoszenia nici nie powiódł się, można spróbować użyć nici biodegradowalnych. Materiały te są wykorzystywane w dziedzinie biomedycznej od końca lat 60-tych. Stosowane są w implantach ciała, inżynierii tkankowej i poprawkach estetycznych. Najczęstszą przyczyną zerwania nici biodegradowalnej jest niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu.

Różnica pomiędzy dwoma rodzajami nici tkwi w ich kształcie. Nici Cog mają teksturę kolczastą, która zapewnia lepsze unoszenie niż nici mono. Nici mono mają gładki szew. Długość i grubość nici zależy od obszaru zabiegowego.

Nici cog są stosowane do leczenia zapadniętych obszarów twarzy. Zapewniają doskonały lifting i napięcie skóry. Stymulują również produkcję kolagenu. Nici są biodegradowalne, a ich trwałość powinna wynosić od sześciu miesięcy do dwóch lat. Musisz skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, które nici są odpowiednie dla Twojego typu skóry i obszaru, który wymaga zabiegu.

Musisz wiedzieć, ile nici musisz użyć, aby osiągnąć zamierzony efekt liftingu. Być może trzeba będzie dodać dodatkowe nici do pierwotnego obszaru zabiegowego. Alternatywnie, można obciąć nici na dystalnym końcu. Tak czy inaczej, warto udokumentować cały proces na mapie twarzy lub formularzu zabiegowym. Należy również odnotować rodzaj użytych nici oraz ich ilość. Należy również zamieścić zdjęcia po zabiegu oraz instrukcje dotyczące postępowania po zabiegu.

Nici PLLA

Mało inwazyjna, niechirurgiczna procedura znana jako odmładzanie nićmi PLLA może pomóc przywrócić młodość twarzy lub szyi. W przeciwieństwie do nici PDO, które działają na powierzchni skóry, nici PLLA oddziałują na głębsze warstwy skóry, pobudzając organizm do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Nici te są biokompatybilne i rozpraszają się w sposób naturalny.

Pacjenci skarżą się na migrację nici. Chociaż zabieg nie powoduje bliznowacenia, migracja nici może stymulować skórę i może być widoczna. Najczęściej występuje w okolicach ust, gdzie mimika twarzy jest najbardziej dynamiczna. Gdy nici migrują zbyt szybko, mogą być widoczne przez skórę, co może skutkować powstaniem nieatrakcyjnej blizny.

Po liftingu nićmi pacjenci mogą odczuwać obrzęk i zasinienie, powinni unikać masowania twarzy do czasu ustąpienia obrzęku. Pacjenci mogą również doświadczyć wgłębień w skórze, które powinny zniknąć po jednym tygodniu. Pacjenci powinni również unikać nadmiernego żucia, mimiki twarzy i masażu twarzy, aby nie dopuścić do usunięcia nici.

Nici PDO mogą być stosowane do podnoszenia, konturowania i redukcji tkanki tłuszczowej. Każdy lekarz ma swoją własną metodę i stosuje różne rodzaje nici do różnych celów. Jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących był nieskuteczny, możesz spróbować nici PLLA, które podniosą i zmienią położenie poduszeczek tłuszczowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *