Czy podnoszenie nici jest dla Ciebie?

Nici liftingujące podbródek - czego się spodziewać

Nici liftingujące to niechirurgiczna procedura, która poprawia profil twarzy bez żadnych przestojów i rozległych przygotowań. Rezultaty są widoczne niemal natychmiast po zabiegu. Zabieg ten jest idealny dla osób, które chcą poprawić kontur swojej twarzy bez poddawania się pełnemu zabiegowi chirurgicznemu. Jeśli zastanawiasz się, czy Lifting Nici jest dla Ciebie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Podnoszenie nici

PDO Podnoszenie nici

PDO jest zabiegiem niechirurgicznym. Ich działanie polega na napinaniu i podnoszeniu skóry. Zabieg jest szybki i stosunkowo bezbolesny. Zazwyczaj rezultaty utrzymują się do sześciu miesięcy, chociaż u niektórych pacjentów rezultaty utrzymują się dłużej. Procedura jest również konfigurowalna, więc pacjenci mogą ją powtarzać w zależności od potrzeb.

Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę kilku małych, rozpuszczalnych nici. Nici te są specjalnie zaprojektowane, aby chwycić skórę wzdłuż ich długości. Uzyskany w ten sposób efekt liftingu przypomina lifting twarzy, ale bez przestojów i powikłań. W zależności od celu zabiegu, pacjent może doświadczyć nici gładkich, skręconych lub zwiększających objętość.

PDO thread lifts to skuteczny sposób na zmniejszenie widoczności starzenia się skóry – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu beautybalance.pl. Nici te wprowadzane są za pomocą igły podskórnej. Składają się one z materiału podobnego do tego, który jest stosowany w szwach. W celu zapewnienia komfortu podczas zabiegu stosuje się krem znieczulający. Liftingi nićmi PDO

mogą być również stosowane do poprawy wyglądu zwiotczałej skóry. Są one dobrą opcją dla osób, które są zaniepokojone tępymi rysami twarzy i chcą szybkiego liftingu bez ryzyka związanego z inwazyjną operacją. Zabieg ten może pomóc w redukcji zmarszczek mimicznych, poprawie konturów twarzy i wygładzeniu skóry.

Chociaż istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia siniaków i obrzęków po zabiegu liftingu, są one zazwyczaj łagodne i szybko ustępują. Występuje również niewielki ból pooperacyjny i minimalne zasinienie. U niektórych pacjentów szwy mogą migrować pod skórę, ale można je łatwo usunąć i założyć nowe.

Nici na bazie cukru

W przeciwieństwie do chirurgii estetycznej, nici liftingujące na bazie cukru nie wykorzystują węzłów, a zamiast tego wywołują wokół siebie reakcję włóknienia, tworząc „nowe więzadła”. Zabieg trwa około 30 minut i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Pacjenci mogą wrócić do pracy lub aktywności społecznej bezpośrednio po zabiegu. U niektórych pacjentów mogą wystąpić siniaki lub obrzęk, ale powinny one ustąpić w ciągu tygodnia. Ponadto niektóre osoby mogą odczuwać pewien opór przy poruszaniu twarzą lub uczucie pełności w miejscu, w którym umieszczono nici. W końcu nici te rozpuszczą się i pozostawią twarz wyglądającą młodo i jędrnie.

Nici liftingujące na bazie cukru są realną opcją dla osób poszukujących bardziej naturalnie wyglądającej linii szczęki i szyi. Nici PDO zawierają związek o nazwie polidioksanon, który jest złożonym cukrem rozkładającym się na wodę i dwutlenek węgla. Substancja ta jest bezpieczna i skuteczna, a w warunkach chirurgicznych jest stosowana od dziesięcioleci.

Chociaż nici na bazie cukru nie oferują trwałych rezultatów, są realną alternatywą dla chirurgii. Procedura jest nieinwazyjna, wymaga niewielkiego czasu rekonwalescencji i może być odwrócona, jeśli pacjent sobie tego życzy. Ponieważ nici cukrowe są nietrwałe, są idealne dla osób, które nie czują się komfortowo z chirurgią i nie chcą mieć do czynienia z jej długoterminowymi skutkami ubocznymi. Dodatkowo, liftingi nićmi są niechirurgiczne i mogą być powtarzane tyle razy, ile jest to konieczne.

Nici liftingujące na bazie cukru mogą być stosowane w połączeniu z chirurgią estetyczną lub jako samodzielny zabieg. Lifting za pomocą nici cukrowych polega na wstrzyknięciu rozpuszczalnych nici PDO do powierzchownych warstw skóry. Nici są wplatane w skórę, napinając ją i odsłaniając bardziej młodzieńczy wygląd.

Nici kolczaste

Podnoszenie nici jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem kosmetycznym, ale wiąże się z nim pewne ryzyko. Pacjenci mogą doświadczyć niewielkich zasinień i obrzęków. Mogą również odczuwać pewien dyskomfort po zabiegu, ale powinien on szybko ustąpić. W niektórych przypadkach szwy mogą migrować pod skórę. Jeśli tak się stanie, nici mogą zostać usunięte i umieszczone nowe.

Podnoszenie nici nie jest przeznaczone dla każdego. Pacjenci powinni w pełni zrozumieć ryzyko i ograniczenia z nimi związane przed rozważeniem tej procedury. Zabiegi te nie są zalecane dla pacjentów otyłych z nadmiernie ciężką skórą. Ponadto rezultaty liftingu nicią będą prawdopodobnie tylko tymczasowe i mogą nie utrzymywać się dłużej niż rok.

Zabieg podnoszenia nici jest wykonywany poprzez wstrzyknięcie miejscowego znieczulenia w obszary, które mają być poddane zabiegowi. Następnie chirurg wprowadza mikrokaniulę z gładką końcówką. Narzędzie to prowadzi kolczaste nici pod skórą. Z kolei nici PDO o gładkiej końcówce można umieścić za pomocą mniejszej igły.

Lifting nićmi może trwać od jednego do trzech lat, w zależności od użytych nici. Wyniki mogą utrzymywać się nawet przez sześć miesięcy lub dłużej, choć kilka miesięcy może wystarczyć, aby zauważyć różnicę. Przegląd w Aesthetic Surgery Journal stwierdził, że wyniki zaczęły się zmniejszać po sześciu miesiącach i były praktycznie nieobecne przez jeden rok. Chociaż większość lekarzy twierdzi, że wyniki są tymczasowe, to jednak rozwój w dziedzinie nici obejmuje nici pokryte kwasem hialuronowym, który pomaga stymulować kolagen i sprawia, że lifting trwa dłużej.

Silhouette Instalift

Silhouette Instalift jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje szwy do podniesienia skóry. Zabieg jest w pełni konfigurowalny, a chirurg plastyczny oznaczy skórę, aby zapewnić optymalne umieszczenie szwów. Lekarz poda również miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort, jaki może wystąpić podczas zabiegu. Po założeniu szwów, chirurg plastyczny użyje zastrzeżonej igły do przewleczenia ich pod skórą i naciągnięcia w celu podniesienia skóry. Następnie szwy są mocowane na miejscu.

Sam proces chirurgiczny jest łatwy i szybki, przy użyciu cienkiej igły i małego nacięcia, aby zapewnić minimalny dyskomfort. Następnie chirurg wyznacza optymalne umiejscowienie nici i stosuje znieczulenie miejscowe. Po wprowadzeniu nici, chirurg dostosuje igły i leżące pod nimi tkanki, aby zapewnić najbardziej naturalny wygląd i podniesienie. Po jednej sesji można zacząć cieszyć się nowym wyglądem i czuć się pewnie w swoim wyglądzie.

Silhouette InstaLift jest wykonany z Poliglilidu/Laktydu (PLGA), który jest szwem resorbowalnym. Opracowane przez naukowców w USA nowe urządzenie posiada szwy w kształcie stożka, które stymulują naturalną produkcję kolagenu przez organizm. Stopień uniesienia zależy od luźności skóry i liczby użytych szwów.

Novathread

Popularna alternatywa dla tradycyjnego zabiegu liftingu twarzy, Novathread to rodzaj nici używanych do podnoszenia skóry twarzy. Nici PDO stymulują naturalne procesy organizmu do generowania nowego kolagenu, podnosząc tkankę. Szwy PDO mogą być gładkie lub przypominające sztangę, co czyni je przydatnymi do wypełniania policzków i ust oraz rzeźbienia linii żuchwy.

Nici te są biodegradowalne i łatwe do założenia. Po umieszczeniu ich na miejscu można je wykorzystać do wypełniania zmarszczek i napinania skóry bez powstawania blizn. Materiał użyty w Novathreads nazywa się Polidioxanone i rozpuszcza się w wyniku hydrolizy w organizmie po czterech do sześciu miesięcy. Nie powoduje również powstawania blizn, stymuluje produkcję kolagenu i nie zmienia naturalnej struktury skóry.

W przeciwieństwie do tradycyjnych operacji, Novathreads nie wymagają znieczulenia ani przestojów. Ich działanie polega na stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu w celu zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Pacjenci mogą doświadczyć dramatycznych rezultatów w ciągu kilku krótkich miesięcy. Rezultaty ulegają dalszej poprawie w ciągu kolejnych trzech do sześciu miesięcy. Nowy kolagen i elastyna zakotwiczają lifting i zapewniają długotrwałe efekty.

Ponieważ Novathreads może być stosowany praktycznie na każdej części twarzy, zabieg jest realną opcją dla osób z różnymi problemami skórnymi. Może być stosowany do leczenia obwisłości, zwiotczałej skóry i okropnej „indyczej szyi”. Jak w przypadku każdej operacji, wyniki mogą się różnić, dlatego ważne jest, aby być realistą co do swoich oczekiwań przed poddaniem się procedurze.

Czas rekonwalescencji

Podnoszenie nici, znane również jako threadplasty, to zabieg kosmetyczny, który poprawia jędrność i teksturę skóry. Procedura ta nie jest trwała, ale rezultaty zauważysz po około sześciu do ośmiu tygodni. Po tym zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie. Zaleca się unikanie pocierania lub masowania skóry przez tydzień. U niektórych pacjentów może wystąpić lekkie zasinienie i kłucie w miejscu, w którym umieszczono nici. Obrzęk i ból powinny ustąpić samoistnie w ciągu tygodnia.

Po liftingu nićmi pacjenci mogą po tygodniu powrócić do lekkiej aktywności. Ważne jest jednak, aby nie wykonywać żadnych aktywności fizycznych, które obciążają leczony obszar. Podnoszenie ciężarów jest również odradzane do czasu, gdy chirurg da zielone światło. Joga jest kolejnym ćwiczeniem, którego najlepiej unikać przez tydzień po zabiegu.

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nici i chirurgii estetycznej różni się w zależności od rodzaju zabiegu, któremu się poddajemy. Sam zabieg trwa około 30-60 minut i wiąże się z minimalnym dyskomfortem. Nie będziesz musiała być poddana znieczuleniu ogólnemu. W przeciwieństwie do innych zabiegów chirurgii estetycznej, nie pozostają po nim szwy ani blizny. Jednak przez kilka pierwszych dni po zabiegu liftingu twarz może być wrażliwa lub opuchnięta. Lekarz może zalecić, aby nie pocierać twarzy energicznie przez kilka pierwszych tygodni. Przez kilka tygodni należy również unikać spania na boku.

Czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici i chirurgii estetycznej jest podobny do czasu ćwiczeń. Większość zabiegów podnoszenia nici pozwala na powrót do normalnej aktywności w ciągu tygodnia po zabiegu. Można również wznowić niektóre łagodne aktywności fizyczne, takie jak pływanie. Ważne jest jednak, aby unikać forsownych działań, takich jak ćwiczenia lub spożywanie alkoholu po zabiegu. Palenie może spowodować odwodnienie skóry i zahamować skuteczność znieczulenia. Chociaż palenie może być ważną częścią Twojego życia, nie powinno być przyczyną Twojego powrotu do zdrowia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *